Internetowy zbiór zadań z fizyki ZamKoru

segregatory_fizyka_ZamKor Zbiór spełnia dwa podstawowe cele: uczy rozwiązywania zadań na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej oraz pozwala na efektywne sprawdzenie tej umiejętności. To narzędzie edukacyjne zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela.

Zbiór zawiera około 2000 zadań ze wskazówkami ekspertów oraz pełnymi rozwiązaniami. Zadania możesz wybrać poprzez wskazanie konkretnego działu oraz lekcji albo poprzez wybór jednego lub kilku interesujących Cię zagadnień.

Nie sposób wymienić tutaj wszystkich 270 zagadnień, do których znajdziesz zadania w naszym internetowym zbiorze. Po prostu wejdź na platformę i sam sprawdź wersję demonstracyjną.

Wyszukiwanie zadań daje możliwość praktycznej nauki rozwiązywania zadań. Pierwszym krokiem wyszukania odpowiedniego zadania jest wybranie sposobu selekcji, są dwie możliwości: tematycznie lub przekrojowo. Następnie należy wybrać dział i temat (lub kilka tematów) oraz poziom trudności (podstawowy i/lub rozszerzony). Dodatkowo określamy liczbę wyświetlonych zadań lub czas, który chcemy poświęcić na ich rozwiązanie.

Wyselekcjonowane zadania są wyświetlane na osobnych ekranach (podobnie jak poszczególne ekrany lekcji w naszych kursach). W tym trybie pracy uczący się ma dostęp do treści zadania, wskazówki jak je rozwiązać oraz pełnego rozwiązania wraz z komentarzem oraz możliwością wydruku całości.