Nowe konto

Aby skorzystać z Platformy, musisz założyć konto użytkownika. Dzięki niemu będziesz mógł śledzić postępy w nauce, zachować wyniki testów i statystyk oraz komunikować się z innymi użytkownikami Platformy, a także jej obsługą.

Aby utworzyć konto na Platformie Edukacyjnej, kliknij w ikonkę WEJŚĆIE w górnym prawym rogu strony Blogu (rys. 1). Możesz też wpisać w wyszukiwarce adres Platformy http://platforma.edu.pl/lms.


Rys. 1. Wejście do Platformy Edukacyjnej.

Na monitorze zobaczysz formularz logowania. W dolnym lewym rogu znajduje się zakładka „Nowe konto” (rys. 2), kliknij w nią.


Rys. 2. Formularz logowania.

Warunkiem założenia konta na Platformie Edukacyjnej jest zapoznanie się z Regulaminem korzystania z platformy e-learningowej i jego akceptacja. Kliknij na link (a), aby przeczytać regulamin, a następnie zaznacz potwierdzenie i akceptację (b). Twoim identyfikatorem na Platformie będzie podany przez Ciebie adres e-mail (na ten sam adres możesz założyć tylko jedno konto). Hasło do konta powinno mieć przynajmniej 8 znaków. Po wypełnieniu formularza, kliknij przycisk „Zarejestruj” (rys. 3).


Rys. 3. Formularz rejestracji.

Na podane przez Ciebie w formularzu konto e-mail otrzymasz wiadomość o dokonanej rejestracji wraz z instrukcją dalszego postępowania (rys. 4). Jeśli oczekiwana wiadomość zbyt długo nie przychodzi, sprawdź folder ze spamem. Bardzo często programy antyspamowe i antywirusowe wrzucają tego typu wiadomości do folderów wiadomości-śmieci.


Rys. 4. Informacja o rejestracji konta.

W treści otrzymanej wiadomości (rys. 4) znajdziesz link weryfikujący utworzenie nowego konta. Kliknij w niego. Jeśli po kliknięciu na link strona nie otwiera się, kliknij prawym przyciskiem myszy na link, następnie wybierz: „Skopiuj adres odnośnika” i wklej go w oknie paska adresu wyszukiwarki. Powinieneś zobaczyć na ekranie wiadomość o zakończonej sukcesem aktywacji konta (rys. 5).


Rys. 5. Informacja o aktywacji konta.

Podczas procesu tworzenia nowego konta na Platformie, na etapie potwierdzenia aktywacji konta, możesz napotkać na problem z weryfikacją konta. Wróć wówczas do formularza logowania, klikając link do strony Platformy podany w informacji (rys. 6). Przejdź całą procedurę tworzenia nowego konta jeszcze raz. Jeśli konto masz już utworzone, ale zapomniałeś hasła, skorzystaj z opcji „Nie pamiętam hasła”.


Rys. 6. Informacja o braku weryfikacji konta.