Fizyka bez stresu

Zapraszamy do udziału w kampanii Fizyka bez stresu. Jej celem jest wymiana myśli na temat trudności w nauce fizyki, związanego z nią stresu, a także dostarczenie Wam potrzebnej pomocy. My wiemy, i Wy zapewne też, że warto się uczyć fizyki. I my wiemy, i Wy zapewne też, gdzie warto się uczyć. Jak jednak sprawić, żeby Wam się chciało tak, jak się Wam nie chce? ;-) Jak skutecznie popularyzować fizykę, skoro ten przedmiot jest dla Was trudny? A przecież fizyka jest nie tylko dla orłów.

Wymyśliliśmy, że najskuteczniej będzie odpowiedzieć na potrzeby większości uczniów, którzy krzyczą do nas wynikami kartkówek, sprawdzianów i matur, że nie rozumieją, nie pojmują, nie potrafią, że fizyka kojarzy im się z niezrozumiałymi definicjami, skomplikowanymi wzorami i „jedynką” na koniec semestru. Podręcznik nie zawsze jest wystarczającym źródłem wiedzy.

Gdy podręcznik, to za mało…

Dla jednych w podręcznikach jest tej wiedzy za mało – chcą więcej, szerzej, ciekawiej, dla drugich – za dużo, a dodatkową przeszkodę stanowi skondensowany książkowy styl. Nieskrępowani wydawniczymi wymogami (liczbą stron i ilustracji) zapraszamy na Platformę Edukacyjną ZamKoru, gdzie w Multimedialnym kursie fizyki oraz Internetowym zbiorze zadań z fizyki dokładnie wytłumaczyliśmy zjawiska, wyprowadziliśmy wzory, omówiliśmy definicje i pozwoliliśmy naszym ekspertom na podpowiedzi (wskazówki do zadań), a nawet podanie gotowych rozwiązań.

Dwa nowe moduły

W ramach kampanii Fizyka bez stresu otworzyliśmy na Platformie Edukacyjnej dwa, zupełnie nowe, moduły. Powtórki zainspirowane są Waszymi pomysłami, zawierają ekrany powtórzeniowe ze wszystkich działów umieszczonych w ponadgimnazjalnym kursie fizyki. Mamy nadzieję, że będą pomocne przy przygotowaniach do kartkówek i sprawdzianów.
Moduł Strefa relaksu obejmuje różne, czasem zaskakujące, narzędzia rozrywkowe. Znajdziecie tam: zagadki, konkursy, horoskopy i gry fizyczne. Jeśli macie pomysły na urozmaicenie tego modułu, śmiało piszcie do nas poprzez formularz kontaktowy albo zostawiajcie komentarze na Facebooku.